Jan Randar Raidma, III SO
InterNos viis läbi koolipere seas küsitluse, kus uuriti erakondade ja peaministrite populaarsust.
Õpetajate seas on Sotsiaaldemokraatide toetus kõige suurem. Kui praegu toimuksid Riigikogu valimised, siis meie vasaktsentristid saaksid 69,2% õpetajate häälest. Teisel kohal oleks Isamaa 23,1%-ga ning Keskerakond kolmandal kohal 7,7%-ga. I, II ja III aasta õpilaste seas on populaarseim erakond Isamaa 20,3%-ga, teisel kohal Sotsiaaldemokraadid 17,6%-ga ning kolmandal Eesti Konservatiivne Rahvaerakond 15,9%-ga.
Eraldi aastate kaupa võttes kattuvad I ja II aasta eelistused, milleks on Isamaa. III aasta esimene eelistus on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Üldarvestuses kõikide vastanute vahel hoiaks esikohta siiski Sotsiaaldemokraatlik erakond, eriti just suure õpetajate toetuse tõttu. Teisel ja kolmandal kohal on vastavalt Isamaa ja EKRE. Üldarvestuses kõige kehvem seis on Keskerakonnal ja Eestimaa Rohelistel, kellel mõlemal on 5,1% kogu häältest. Samas tasub arvestada asjaolu, et Keskerakond on Riigikogus, kuid Rohelised ei ole. Kui ainult InterNosi küsitlusele vastajate hääled loeksid, siis mõlemad erakonnad ületaks valimistel napilt valimiskünnise. Koalitsiooni toetab kokku 45% ning opositsiooni 42,5%. Eesti 200 valijaid oleks 8,5%. Samas leidus ka inimesi, kes ei toetanud ühtegi erakonda põhjendades, et poliitmaastikul pole ühtegi tõsiseltvõetavat erakonda või ei ole poliitikaga piisavalt kursis.
Peaministrikandidaadina on vaieldamatult populaarseim Jüri Ratas, kellel on 33,6% häältest. Teisel kohal on Kaja Kallas 13,6%-ga ning kolmandal Martin Helme 10,9%-ga. Esimese kahe kandidaadi populaarsus on pigem üllatav, sest nende koduerakonnad said kehva toetuse. Reformierakonnal selleks 11,9% ning Keskerakond eelnevalt mainitud 5,1%. Sotsiaaldemokraatide esimees Lauri Läänemets võiks loogika järgi olla kandidaadina esimene, kuid on hoopis kuues, 5,5%-ga. Teda edestab erakonnakaaslane Riina Sikkut, kellel on 10% häältest. Isamaa esimehel Urmas Reinsalul on samuti 10% häältest. Küsitlusest võib järeldada, et EKRE valijad toetavad ka peaministrina erakonna esimeest, kuid teiste erakondade toetajad pigem ei näe enda valitud erakonna esimeest peaministrina.
Valitsusjuhiks oli peale Riigikogu liikmete pakutud ka näiteks õiguskantsler Ülle Madiset ning Kaitseväe juhatajat Martin Heremit.