Joonas Komissarov, II SO
Koolikaart ehk õpilaspilet on üldhariduskooli õpilase õppimist tõendav dokument, millel on oluline roll õpilase igapäevaelus.
Esmalt täidab õpilaspilet identifitseerimise funktsiooni. Õppealajuhataja Ingrid Kärmase sõnul on meie kooli kodukorras kirjas, et õpilane kasutab koolikaarti koolimajja sisenemisel. See tähendab, et õpilaspiletiga saab kontrollida, kas tegemist on kooli õpilasega ning seeläbi tagada turvalisus ja kord koolikeskkonnas. Õpilaspiletiga on võimalik laenutada kooli raamatukogust raamatuid, mis lihtsustab laenutusprotsessi ja aitab ka raamatukogul paremini jälgida laenutatud teavikute liikumist.
Üheks olulisemaks funktsiooniks on koolikaardi kasutamine koolisööklas oma söögikorra registreerimisel. Kärmase sõnul käib registreeritud söögikorra alusel arveldamine kooli ja koolitoitlustuse teenuspakkuja vahel. See süsteem tagab igale õpilasele ettenähtud toidukorra ning koolitoitlustaja omakorda saab koolilt õige arve.
Lisaks on õpilaspiletil on oluline roll ka koolivälises elus. Kärmase sõnade kohaselt saab õpilaspiletit kasutada maakonna bussiliinidega sõitmisel. Samuti aitab õpilaspilet tõendada avalikes asutustes, nagu näiteks muuseumides õpilase staatust, mis omakorda võimaldab noortele kehtestada soodustusi.
Koolikaardi kasutamine on mitmetahuline ja oluline nii koolielu korraldamisel kui ka õpilastele koolivälises elus. Õpilaspilet tagab turvalisuse ja korra koolikeskkonnas, annab õpilastele võimaluse kasutada soodustusi nii transpordis kui ka avalikes asutustes, toetab raamatukogude tegevust ning aitab koolisööklas söögikordasid registreerida. Seega võib näitlikult öelda, et õpilaspilet on õpilase jaoks samasugune võti nagu koduvõti.