Nagu juba kombeks, saabus talv taas ootamatult. Talveperioodiga kaasnev lumi peaks olema meie kliimavööndis tavaline nähtus. Kahjuks toob just see aastaaeg kaasa palju muret valesti parkivate õpilaste ja tõenäoliselt ka õpetajatega. Kus on heanaaberlikkus?
Gümnaasiumi teine aasta on aeg, kus paljud õpilased saavad endale load ja hakkavad uhkelt vanemate või lausa enda masinatega koolis käima. Algajaid sõidukijuhte tuleb juurde nagu seeni pärast vihma, mis on ka tore, sest automaksust tulenev raha aitab riigikassat täita ning automaksu promojaid tuleb samuti juurde. Siis saaksime ka õpetajatele soovitud palgatõusu.
Liikluse üks algtõdesid on see, et me arvestame teiste kaasliiklejatega. Suurem osa aastaajast näeme parklas maas valgeid jutte, mille abil on parkimine imelihtne. Lume tulekuga ei kao ainult jooned, vaid ka paljude parkimisoskused. Autojuhid jätavad parkides autode vahele ebanormaalselt suured vahed, kohati ollakse isegi risti teistega ning ruuminappuse tõttu pargitakse ka haljasalale, mida lumekatte all ei näe.
Siia mahuks parkima ainult roller või mootorratas, kuid nende jaoks on kooli kõrval eraldi parkla, arvestades, et kooli autoparklas on ruumi niigi vähe. Loogiline on ka muidugi see, et kõrvalt naabri lahkudes ei hakka keegi spetsiaalselt enda autot poolteist meetrit kõrvale nihutama, et järgmisel oleks parem parkida. Hetkel on aga olukord, kus hommikul pargitakse autod suvaliselt. Õpilastel (võimalik ka, et õpetajatel) on hommikul kooli tulekuga kiire ja parkimisel unustatakse kõige elementaarsemad põhitõed. Joonte puudumisel või nende kehva nähtavuse korral peab parkima teise auto järgi ning koheselt tema kõrvale, et ka järgmisel oleks ruumi. Ainult sellisel juhul saame enda autod kenasti pargitud.
Fotosid oleks tunduvalt rohkem, kuid pole mõtet külmaga õues passida ja neist pilte klõpsida. Kui ei osata olla heanaaberlik ning teistega ei arvestata, siis tuleb kõrgematel jõududel sekkuda.
Kui sul endal on foto valesti parkivast sõidukist, siis saada meile see aadressile vihje@internos.ee