Parima kullakaevuri tiitliga krooniti Toomas Rähn

Triinu Kree, I HK

Internoslaste initsiatiivil algatatud aprillikuu vestlussaade “Puhas kuld” tõi vaatajate ette Viljandi Gümnaasiumi õpetajad erilise ja tundmatuma vaatenurga alt. Kahest eelvoorust, millest kummaski osales neli ja finaali pääses kaks võistlejat, võtsid osa Kauri Kaljuste, Kätlin Ingi, Ene Runing, Marie-Johanna Univer, Marja-Liisa Raudne, Juhan-Mart Salumäe, Toomas Rähn ja Silvia Soro. Mänge juhtisid Jan Randar Raidma ning Triinu Kree.

ETV saatest “Usu mind” inspireeritud võistluse eesmärk oli jutustada oma elust uskumatuid lugusid, mis võisid olla nii tõesed kui ka valed. Punkte kogus konkurente edukalt ära pettes või teiste valesid läbi nähes. Jahmatavate ja värvikate lugude rägastikust jõudsid finaali Ene Runing, Toomas Rähn, Marie-Johanna Univer ja Marja-Liisa Raudne, kes uute lugudega otsustavasse võistlustulle astusid. 

4. ja 3. kohale jäid Marja-Liisa ning Ene ja pärast pinevat trummipõrinat krooniti 2022. aasta parimaks kullakaevuriks õpetaja Toomas Rähn. Toomase mängutaktika oli eelvoorust alates kaval, neutraalne ja nappide vihjetega, samuti nägi ta loogiliste arutluskäikude kaudu läbi paljud luiskamised. Nagu ühele kullakaevurile kohane, sai võitja auhinnaks käsitööna valminud kullakangi. Meeleolukalt kulgenud mängu lõpetas spontaanne intervjuu.

Ja kohe hoogsalt – mida Te tunnete?

Mul on väga hea meel olla selles meeldivas seltskonnas. Pean tunnistama, et võita polnud üldse mitte eesmärk, eesmärk oli luisata. Aga vat konkurendid olid tugevad. Aitäh kõigile – oli tore!

Kas tunnete ennast pärast seda saadet lugude ja ehk saladustegi poolest pisut paljastatumana või on neid veel varuks?

Ma ei paljastanud mitte midagi. (naerab)

Kas tulete seda tiitlit jahtima ka järgmisel aastal? Kas luiskamishumu kasvas?

Ma arvan, et meil on veel palju häid kolleege, kes sellele ka püüelda tahavad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga