12 ,,salajast’’ ust, kuhu õpilased tavaliselt ei satu

Mari-Ann Loit, I LR

Uudishimulikumad inimesed on ehk märganud, et lisaks klassidele on koolimajas ka teisi uksi, mis on pealtnäha tavaliselt suletud ja lukus. Hingerahu toomiseks käisime direktori Juhan-Mart Salumäega tema maagilise võtme abil vaatamas, kuhu need üksikud tundmatud uksed ikkagi viivad.

1.Nova majas auditooriumist söökla pool oleva ukse taga on raamatukogu ladu.

Raamatukogu ladu

Image 1 of 2

2.Laoruumist edasi viib järgmine uks, kus on enamik kooli tehnilisi süsteeme valgustuse, kardinate, tuletõkke ja lifti jaoks. Naljaga öeldakse, et kui need mustad kardinad ootamatult alla tulema hakkavad, siis järelikult keegi kuskil Tallinnas vajutas nuppu. Tegelikult käivad need ikkagi Viljandis olevate andurite järgi.

Laoruumist edasi viib järgmine uks, kus on enamik kooli tehnilisi süsteeme

Image 1 of 3

3.Auditooriumist vasakul olevas N004 klassis on kurikuulus väike uks, mis tõepoolest viibki auditooriumi treppide alla.

Uks 005 treppide alla

Image 1 of 2

4.N002 klassis asub kohe sisenedes vasakut kätt suur puidust uks, mille taga on üks kahest suurest Nova ventilatsiooniruumist.

Ventilatsiooniruumist otse koridori tulevad ventilatsioonitorud

Image 1 of 3

5.N202 õpetajate toas on imepisike uks, mis viib tehnoruumi.

Tehnoruum

Image 1 of 1

6.Õpetajate toa kõrval oleva ukse taga on õpetajate jaoks vaikne keskendumise tuba kolme helisummutava boksiga. Kui õpetajat maja pealt ei leia, siis võib ta end seal peita.

Keskendumise tuba

Image 1 of 2

7.Teisel pool Nova maja N228 klassi kõrval on teine suur ventilatsiooniruum. Seal on ka järjekordne pisike uks, mis viib väiksesse kambrisse.

Teine suur Nova ventilatsiooniruum

Image 1 of 2

8.Honesta keldrikorrusel uiskude riiuli kõrval on madal uks. Direktor rääkis, et see on alles vaid vanade aegade meenutamiseks ning tegelikult enam kuskile ei vii – seina taga on tüdrukute riietusruum. Ta ütles, et Valuoja põhikooli ajal jätsid õpilased sinna ukse küljes olevale lauale oma sööginõud.

Uks, mis kuskile ei vii

Image 1 of 1

9.Vana sööginõude ukse vastas on elektriühenduse ruum.

Elektriühenduse ruum

Image 1 of 2

10.Keldrikorrusel on õpilasesinduse ruumi kõrval ka kooli kostüümiladu. Selle sisust pilte ei tehtud, sest tuba vajab korrastamist.

11.Honesta väiksemast trepikojast üles minnes on kolmandal korrusel vaid väga madal lagi ning väike uks, mis viib Honesta pööningule. Seal oli tüüpiline väljaehitamata vaatepilt vana maja ventilatsiooniga. Direktor jutustas, et vahel, kui tuule tõttu katuseaken lahti on läinud, jääb pööningule mõni tuvi lõksu.

Honesta pööning

Image 1 of 3

12.Kaks korrust allpool on Honesta õpetajate tuba, mis oli direktori sõnul Valuoja põhikooli puutööklass. Õpetajate toa kõrval asub lisaks veel luksuslik õpetajate köök, kus võivad tegelikult ka klassid soovi korral koos küpsetada. Direktor rääkis aga, et seal oli vanasti hoopiski poiste WC.

Honesta õpetajate tuba, mis oli varem puutööklass

Image 1 of 5

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga