Jõulutraditsioonid Viljandi Gümnaasiumis

Kevin Jürgen, I MF

Jõulutraditsioonid on olnud ajast aega talve lahutamatuks osaks ja nendest ei saa üle ega ümber ka koolid. Oleme võtnud luubi alla Viljandi Gümnaasiumi peamised jõuluaja kombed ning uurinud, kuidas nendega tänavu detsembris tegeleti.

Klasside kaunistamine, jõulukompositsioonid

Klasside kaunistamine sai alguse sellest, et kunstide ainevaldkond tegi ettepaneku, et õpilased võiksid klasse kaunistama hakata ja nii see kaunistamine eelmisel aastal käivituski. 

Sellel aastal olid jõulukompositsionideks sinine, violetne (lillakad toonid),  kuld või hõbe ja loomulikult valget.  Akende kaunistamiseks võis teha ažuurseid (auklikke, pitsilisi) kujundeid.

Eelmisel aastal möödus kaunistamine üsna kaootiliselt ja korrapäratult. Noored tegid klassid rõõmuga kauniks ja neid külastas ka kommikotiga päkapikk. Sel aastal kirjutas kindla juhise õpetaja Ene Runing, et hoida koolis gümnaasiumile vastavat soliidsust ning ühtne tonaalsus oli põhiline siduv element. 

Erinevusteks võrreldes varasemaga: kaunistusi ei pandud seekord igale poole, kuhu oli võimalik, (kuhu vähegi oli ja ei olnud mõeldav), vaid need koondusid tervikuks.

Helkuripuu

Helkuripuu mõte oli juba alguses, et Viljandi Gümnaasium paistaks ka silma ning õpilasi märgatakse, nähakse.

Kuused

Seni on kuuski ehtinud õpilased, aga sel aastal oli direktori ettepanek kutsuda ehtima õpetajad ja lõbus seltskondlik tegevus kujundes päris meeleolukaks.

Jõuluhommikud ja -raadio

Esmaspäevast, 29. novembrist kuni 3. detsembrini toimus igal hommikul kell 9.00 Nova aatriumis jõuluootuse hommikud luule ja lauluga. 

Muusikaline jõuluhommik – esinevad Jete-Liisa kiik ja Katerina Agafonova, klaveril saadab Aare Külama. (Foto: Ene Nobel)

Jõulukirik ja -ball

Jõulukirik Jaani või Pauluse kirikus on olnud Viljandi Gümnaasiumis pühademeeleolu loomisel algusest peale lahutamatu osa, tänavu toimub kontsert Jaani kirikus. 

Armastatud jõuluball on seekord koroonaohu tõttu aprilli edasi lükatud, kus muidu talvehõnguline koosviibimine on sel puhul kohandatud kevadiseks.