Kuidas “võita” õpilasstipendium? | Välkintervjuu stipendiaatidega

Helena Rantanen, III VÕ

Foto: Viljandi Gümnaasium

Eesti 106. aastapäeva puhul toimus 23. veebruaril aktus, kus kuulutati välja kauaoodatud suunapõhiste stipendiumite pälvijad. Õpilasstipendiumit võisid taotleda kõik II ja III aasta õpilased. Stipendiaatide valimisel võeti arvesse õppetöö tulemusi, käitumist, õppesuuna õppekavaga seonduvatel võistlustel ja konkurssidel osalemist viimase 12 kuu jooksul ning 

ülekooliliste sündmuste korraldamist või projektitööd. Kõigi stipendiumi pälvijatega korraldati välkintervjuu, et teada saada, mille põhjal stipendiaadid stipendiumit taotlesid ning milleks plaanitakse kasutada saadud viitsadat eurot. 

Kertu Kändla (II HK) taotles stipendiumit õpitulemuste põhjal ning rõhutas, et temas tekitab hea tunde hinnete hea seis. Samuti tõi Kändla esile konkurssidel osalemise, mida ta teeb põhiliselt võimete proovile panekuks. Saadud raha ei plaani Kändla raisata, vaid kogub seda tuleviku jaoks. 

Foto: Viljandi Gümnaasium

Välek Joann Lillepõld (II LR) tõi välja aktiivse osalemise oma õppesuunale omastel olümpiaadidel, nagu keemia ja bioloogia, kus ta on saavutanud häid kohtasid. Lisaks on Lillepõld levitanud keemiat, bioloogiat ja füüsikat esinedes teadusteatriga noortele. Peale selle võtab Lillepõld osa ka rahvatantsust ning on esinenud tantsupeol. Sarnaselt Kändlaga on Lillepõld otsustanud saadud raha säästa tuleviku jaoks ja seda alles ülikoolis olles kasutada. 

Foto: Viljandi Gümnaasium

Oliver Lapp (III MA) pälvis stipendiumi heade hinnete ja majandusolümpiaadil osalemise eest, kus ta sai Viljandi Gümnaasiumi õpilaste arvestuses 3. koha. Tõelise majandusõpilasena plaanib Lapp kasutada stipendiumit investeerimiseks. 

Foto: Viljandi Gümnaasium

Andra Liisa Reimaa (II SO) usub, et pälvis stipendiumi, kuna on viimase aasta jooksul olnud aktiivne noor. Reimaa osutus valituks President Kaljulaidi Demokraatia Akadeemiasse ning tegutseb MTÜ VeniVidiVici keelementorina. Lisaks on Reimaad kirjutamise vallas mõne tunnustusega pärjatud. Stipendiumit plaanib Reimaa kasutada auto sissemaksurahaks, kuna päris enda auto on juba pikemat aega olnud suur unistus. 

Foto: Viljandi Gümnaasium

Merilii Lõsjuk (III VÕ) aga osutus valituks heade hinnete põhjal. Samuti saavutas Lõsjuk hiljuti toimunud tõlkevõistlustel nii vene keelest eesti keelde kui ka inglise keelest eesti keelde tõlkimisel 1. koha. Lõsjuk on otsustanud stipendiumi kõrvale panna ülikooliõpinguteks. 

Foto: Viljandi Gümnaasium

Silver Erm (III MF) pälvis stipendiumi mitmel erineval põhjusel. Erm osaleb kooli ajalehe töös ning käib maalimise valikaines. Erm on aktiivne osaleja ka maalilaagris ning aitab üles panna kunstinäitusi. Veel on Erm osalenud matemaatika- ja füüsikaolümpiaadidel, kusjuures eelmisel kui ka sellel aastal läheb ta füüsikaolümpiaadi lõppvooru. Stipendiumi kasutamiseks Ermil kindlat plaani ei ole, kuid rõhutas, et kindlasti tuleb see kasuks. 

Foto: Viljandi Gümnaasium

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga