Saksa keele õpetaja Kadri Hütt ⟩ «Lauamäng Catan on mu lemmik ajaveetmisviis»

Ron-Revon Vaarend, I MF

Sellel õppeaastal on meie kooliperega liitunud uus saksa keele õpetaja Kadri Hütt. Nüüd on meil võimalus temaga lähemalt tuttavaks saada.

Kuidas leidsite tee õpetamise juurde?

Minu tee õpetamise juurde oli niimoodi, et lõpetasin bakalaureuse aastal 2018. Olin paar aastat varem nii kindla mõttega, et minust ei saa õpetaja. Siis saatis mu sõbranna mulle tööpakkumise, kus osalise kohaga otsitakse saksa keele õpetajat, ja ütles: ,,Muidugi proovi, vaata, mis saab.” Niimoodi juhuslikult jõudsingi õpetamiseni.

Milline on Teie eelnev töökogemus?

Ma olen teinud väga palju lihtsaid asju. Vahepeal töötasin kohvikus, olen olnud õpetaja ja teinud ka maasikate-ploomide korjamist ja müümist.

Kuidas Te jaksate korraga kolmes koolis õpetajana töötada?

See ei ole raske. Ma ise otsustasin võtta selle teekonna. Olen küll kolmes koolis, aga saan kõik tehtud. Vaba aega mul on: hindan nädalavahetusi, need on väga tähtsad minu jaoks, siis ma üldse tööd ei tee. Leian aega ja kõik saab ilusasti tehtud nii, et praegu on kõik hästi.

Miks otsustasite tulla Viljandi Gümnaasiumisse õpetajaks?

Pakkumine tuli nii huvitaval ajal. Ma tegin just oma magistritööd ja olin närvis ja pinges ning tahtsin juba alla anda. Siis Juhan-Mart Salumäe kirjutaski mulle, küsides, kas ma sooviksin tulla saksa keele õpetajaks. Mõtlesin, et see pakkumine tuli nii õigel ajal – võtsin selle vastu.

Jutustage üks põnev lugu, mis Teile kohe pähe tuleb.

Eelmine suvi, kui augustis hästi kuumad ilmad olid, mõtlesime elukaaslasega, et lähme Saaremaale paariks ööks telkima, sest miks mitte. Sõitsime saarele, käisime poest läbi ja ostsime grillimiseks kõik hea ja parema kokku. Jalutasime veel Kuressaares ringi, kuna aega oli ja telkimiskoha leidmine pole ju raske. Sõitsime siis ühte kohta – kinni. Teine koht – kinni. Ja nii me käisime mingi 8 telkimisala läbi, kõik oli kinni. Õnneks olid sõbrad ka saarel, kelle pereliikme sünnipäeva tähistasime. Need samad sõbrad kutsusid meid alguses enda juurde telkima, aga me keeldusime. Hiljem proovisime pimedas neid kätte saada, et kusagil ööbida. Tore mälestus ning siiani naljatame sellega.

Millised on Teie hobid ja millega tegelete vabal ajal?

Vaba aeg on mulle väga tähtis: mulle meeldib kodus süüa teha ja küpsetada. Lisaks meeldib mulle mängida lauamänge oma sõpradega. Meil on selline sõpruskond tekkinud, kus me mängime Catani. Vahepeal on meil sellised võistlushetked: kui keegi on saanud piisavalt palju võite, saab ta endale Oscari, mis on selline väike karikas. Catan on mu lemmik ajaveetmise viis.

Kas Teil on lemmikbände või artiste? Miks just see bänd/artist kõnetab Teid?

Angus tuleb kohe pähe, kes on mu lemmikud. Angus on bänd, mis on Viljandi poistest kokku pandud ja nad teevad hästi positiivset ja ägedat muusikat. Ma olen neid nii palju laivis kuulamas käinud. Osad poisid on mu sõbrad ka nii, et toetan sõpru.

Kas jutustaksite, milline laps ja missugune õppija Te olite?

Ma olin väga laisk. Kui ma nüüd võrdlen ennast ja praeguseid lapsi, siis mõtlen, et huvitav, kas mina olin ka selline laisk ja lohakas. Jah, ma olin laisemapoolsem – hinded olid kolmed. Hästi naljakas on küll mõelda niimoodi, et ise olin laisk ja nüüd olen siis õpetaja.

Kuidas olete meie koolis kohanenud?

Ma olen siin majas nii vähe: kaks päeva nädalas. Eks kohanemine võtab aega, aga mul on selles mõttes lihtsam, kuna see on mu kolmas töökoht, kus ma pean uute inimeste ja uue ümbrusega harjuma. Ega see raske ei ole, toredad kolleegid teevad kõik kergemaks ja mõnusamaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga