Särts ja mürts Tartu noortepeol

Laura-Liisa Lehtmets, I HK

Tartu 2024 Extended programmi ja Tartu Noorsootöö Keskuse koostöös toimus ülikoolilinnas 19. märtsil esmakordselt noortepidu. Tartu 2024 kontorihoones, aadressil Raekoja plats 6 korraldatud üritus oli eelkõige mõeldud noortele vanuses 14+, aga teretulnud olid kõik huvilised. Kogu üritus ja üritusel toimuv oli täiesti tasuta ning mis kõige parem – seda tõlgiti eesti viipekeelde. Õhtujuht oli näitleja Kristjan Lüüs. 

Nii nagu ühele peole kohane, toimus see õhtusel ajal, antud juhul kell 18.00-22.00. Peol sai  mekkida kuues eri maitses suhkruvatte ja valmistada juhendajate abil endale imehäid mokteile ehk alkoholivabasid kokteile. Külastada sai mitmeid erinevaid töötubasid, sealhulgas ka pingeid vabastavat lõhkumistuba, floristikakoda ning Tartu 2024 tutvustavat ruumi, kus sai ennast väljendada grafiti abil. Kes soovis, sai teha täiesti loodussõbralikke ja vees lahustuvaid glitter-maalingud näole või juustele. Mõeldud oli ka natuke antisotsiaalsemate inimeste peale, nende jaoks valmis hubane ja täiesti vaikne  vaikusetuba. Samuti ei puudunud noortepeolt fotonurk. Esinema ja publikut üles kütma olid tulnud imelised Dyvour ja OOPUS. 

Esmakordselt toimunud noortepidu sündis Tartu Noorsootöö Keskuse ja Tartu 2024 Extended projekti noorte koostöös. Viljandi Gümnaasiumist osalesid korraldusmeeskonnas Carolyn Mardim (II HK), Lisete Vaarman (II HK) ja Laura-Liisa Lehtmets (I HK). Extended  noorte poolt korraldatud ruumid said planeeritud kõigest pooleteise nädalaga ning peo jaoks valmis seatud põhimõtteliselt ainult tunni ajaga. Olgugi, et sahmimist ja jooksmist oli palju, valmisid väga ägedad töötoad. 

Pärast pidu koristades saime korraldusmeeskonnaga juba esimesi muljeid jagada ja tagasisidet vahetada. Kes rääkis, et temalt oli juba küsitud, millal järgmine pidu tuleb, kes sellest, kuidas noored olid siiralt oma rõõmu ja rahulolu väljendanud. Seega tundus üritus nii korraldajatele kui ka külastajatele väga meeldivat. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga