Sinikollane kontsert kutsus rahvast heategevusele

Triinu Kree, I HK

Pühapäeval, 6. märtsil kell 14 algas Vabaduse platsil heategevuskontsert Ukrainale. Juba enne ürituse algust oli piirkond tihedalt rahvast täis ja ei saanud väita, et tegu olnuks juhuslikult sinnasattujatega – saabujad täiendasid end usinalt sinikollaste õhupallide, rinnalintide ja põsemaalingutega. Kogu atribuutika oli tasuta ning raha suunati annetuspunktidesse, kus teavet jagasid Punase Risti vabatahtlikud.

Õhupallipaar seljakoti külge seotud ja rahvamurrust silma jäänud tuttavatega lobisetud, kuulasin kontserdi õhtujuht Tanel Ingi sõnavõttu. Sütitavad kõned pidasid Helmen Kütt ning kaks kohalikku ukrainlast. 

Esimeseks esinejaks oli ansambel Lõõtsavägilased, kelle enamusele tuntud hittidega sai jala mõnusalt tatsuma ning julgemad laulsid ka kaasa. Järgnesid Minimal Wind, Haldi, Jarek Kasar, Rita Ray & Johannes Laas Duo ning ägedalt mürtsuva punkti pani üritusele NOËP. Kevadiselt erksinise taeva ja kuldse päikese all ei unustanud me keegi, miks tegelikult kohale tulime, kuid nagu Jarek Kasar ütles ning NOËP kinnitas: “Rasketel aegadel tuleb tantsida!” Seega oli atmosfäär kontrastiks kurvale meeleolule päris rõõmsameelne. Oli see hea juhus või tundis tuul seekord eriti tugevat dekoreerimistahet – õhupalle lendas kaunistuseks nii lambipostidele kui puudele. Omajagu auru paistis nii minul kui ka teistel kuluvat pallide ohjeshoidmisele, et need kontserdi kaasnautijatele vastu päid ei lajataks. 

Osavõtlik viljandlane Toivo Lõhmus kommenteeris sündmust positiivselt: “Toetuskontsert vastas mu ootustele. Sain kinnitust, et rahu eest ja nimel on inimesed ühtse ning kindlana väljas. Eks siin mängib rolli ka hansalinna vana hingus ja võitlusvaim. Igati liigutav ning väga aus ettevõtmine! Oli ka viimane aeg see üritus korraldada, ehkki võib-olla oodati ka praegusetaolist suurepärast ilma, mil tervete peredega õue tulla. Kohal oli igas vanuses rahvast ja palju lapsi, see annab lootust, et Eestimaa on ja saab hoitud.”

Viimastele lauludele järgnesid palavad tänusõnad korraldusmeeskonnale, külmad tuuleiilid keerutasid taevalaotusesse viimased õhupallid ja rahvas suundus oma radu pidi kodu poole.

(Foto: Kenno Soo/Ekspress Meedia)
(Foto: Kenno Soo/Ekspress Meedia)