Gümnasistid sportisid päikese välja

Jan Randar Raidma, I SO

Peale pikka kaheaastast koroonaperioodi kogunesid gümnaasiuminoored Viljandi järve randa, kus peeti maha suurejooneline spordipäev. Võistlustulle asusid 14 rühma, kuus esimese ja teise aasta suunda ning kaks kolmanda aasta suunda. Rannamängude üldteemaks oli metsaolümpia ning vastavalt sellele oli loositud igale suunale riietusteema. Leidus nii metsloomi ja -linde kui ka roomajaid. Õpetajad said enda riietusteemaks puugid.

Päev algas rongkäiguga järve äärde, mille käigus õpilased demonstreerisid oma tehtuid lippe ja vastavalt teemale valitud riietust. Ilm oli vihmane ning külm, kuid rannas jäi peale ürituse stardipauku vihm kiirelt järele ning pilve tagant hakkas piiluma päike. Suure tuule tõttu kuivasid õpilaste märjaks saanud riided kiiresti. 

Võistlusalad olid teatevõistlus, rannajalgpall, rannatennis, tänavakorvpall, rannavõrkpall ja köievedu. Finaalikoha lunastamiseks tuli eelnevalt läbida kolm vooru. I aasta teatevõistlusel saavutasid esimese koha I MA, II aasta teatevõistlusel II MF ja õpetajate ning III aasta arvestuses õpetajad. Jalgpalli võitis II MA, tennises krooniti parimateks õpetajad Ain Jürisson ja Katrin Reinup, korvpallis I VÕ ning võrkpallis I LR, köieveos II MA.

Publikurohkeimad alad olid köievedu ning rannajalgpall, mille juurest oli kuulda kõige suuremat kaasaelamist. Autasustamisel loositi osalejate vahel välja Viljandi pärimusmuusika festivali pass, mille sai Keiro II MA-st. Meeleolu oli ilmast hoolimata ülev ning koju suunduti naerul suudega.

2 thoughts on “Gümnasistid sportisid päikese välja

  1. Võrkpalli võitis siiski I LR. II LR pidas vapralt kuni lõpuni vastu, kuid jäid teiseks. Toetasin mõlemat võistkonda võiduka lõpuni.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga