Juhan-Mart Salumäe kooli sünnipäeval: Peaasi, et oleks pealehakkamist, unistamist ja ettevõtlikkust

Kevin Jürgen, III MF

Foto: Kirke Tiits

29. septembril toimus Viljandi Gümnaasiumi 11. sünnipäeva tähistamine. Kuna ilm oli ilus, siis üritus korraldati lauluväljakul, kus osalesid suurepärased grupid ja aktiivne publik. 

Järgnevalt on välja toodud aktusel esinejad: I neiduderühm (Liis Allik, Mirell Eiche, Maria Toomingas, Helena Kolga, Emili Kopolovets, Lily Tamm, Karoline Volkov, Hannah Lya Von Schwanenflügel), laulis Hugo Mathias Kristjohann, klaveril saatis Kelly Hiielaid, teadusteater (Gerhard Niilus, Kevin Jürgen, Elise Koppel, Välek Joann Lillepõld) ning ka legendaarsed Lõõtsavägilased (Rasmus Kadaja, Tobias Tae ja Elise Koppel). 

Lisaks jagati välja ka Euroopa nädala auhinnad ja loomulikult pidas kõne direktor Juhan-Mart Salumäe. Küsisime tema käest paar küsimust.

Mis on olnud Teie kui direktori kõige meeldejäävam hetk Viljandi Gümnaasiumi juhtimisel?

Esimene lõpuaktus, kui olin ametlikult direktor. Minu jaoks oli just see päev oluline.

Kuidas näete kooli rolli kogukonnas ja Viljandi linnas üldiselt?

Väga olulisena, selles osas, et kui mõelda, et oleme ainus gümnaasium. Tegelikult on meil ka Waldorfgümnaasium ja täiskasvanutekool, kuid lõviosa linna- ja maakonna noortest käib meie gümnaasiumis. Meie kujundame väga palju Viljandimaal ja -linnas haridust – see on oluline ja vastutusrikas roll. Kui oled ainus, siis kõik, mis on hästi, tuleb sinuga kaasa.

Milliseid uuendusi ja muutusi olete näinud kooli ajaloos? Mis on mõjutanud kooli arengut ja mainet?

Mina olen siin koolis töötanud pea 10 aastat. Olulised uuendused on seotud ikkagi paljude erinevate õppekavade muudatustega, aga samamoodi muutus minu ajal ka rühmajuhendamise mudel. Esialgu oli igal klassil oma rühmajuhendaja, tänavu on kaks. Samuti on rühmajuhendajate ja õpetajate ülesanded muutunud. Ühiskond ootab igasuguseid uusi lahendusi ja koolil on omad eesmärgid, kuid oleme avatud ühiskonna soovidele. Nendele vastavalt peame ka muudatusi tegema.

Milliseid traditsioone ja väärtusi soovite kindlasti säilitada?

Neid traditsioone, mis on meil aja jooksul välja kujunenud. Jõulude tähistamine, gümnasistide nädal, aastalõpuball ja kahtlemata ka rannamängud – neid tasub kindlasti edasi viia. Rohkem oleme hakanud esile tooma ka riiklike pühasid.

Kuidas saavad õpilased muuta koolielu veel huvitavamaks, et näha gümnaasiumi sära?

Noored peaks olema ennekõike julged ja teotahtelised, et ideed ei jääks pähe küpsema, vaid õnnestuks need päriselt ellu viia – selleks on meil ka toetav keskkond. Peaasi, et oleks pealehakkamist, unistamist ja ettevõtlikkust.

Mida Teie ise arvate, kuidas tänavune kooli sünnipäev läks/läheb edasi?

Minu meelest oli aktus tore. Mulle on alati meeldinud rohkem lauluväljakul kui koolis. Muidugi pole mul midagi koolimaja vastu, aga lauluväljakul on mõnusam atmosfäär ja hea oli ka see, et esinejad olid üllatuseks. Minu arust sobisid Lõõtsavägilased aktusele väga hästi ja ilmaga meil taaskord vedas.

Pärast aktust ootasid maitsvad kringlid juba koolimajas, kus igaüks sai kindlasti soovi korral tüki proovida. Kokkuvõttes: Viljandi Gümnaasiumi 11. sünnipäev läks edukalt ning taaskord võime ühe aasta kogemused juurde lisada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga