Miks ikkagi malevasse minna, kui muud töökohad pakuvad paremat palka?

Mari-Ann Loit, I LR

Registreerimine Viljandi linna ja valla suvistesse töömalevatesse on alanud. Natukene vastumeelseks mõtteks osutub aga see, et malevlaselt küsitakse osalustasu ning kahenädalase töö eest mõnusalt suurt summat kokku teenida ei saa. Milleks siis sellegipoolest malevasse minna?

Vaieldamatult on töömaleva suurim pluss uute inimestega tutvumine ja sõprade leidmine. Kui tavalise töö puhul töötatakse koos kolleegidega, siis malevas on suur rõhk üksteisega sealt staatusest sõpradeks saamisel. 

Sageli veedetakse malevarühmaga pärast tööpäeva koos aega ning tehakse midagi toredat. Näiteks 2023. aasta suve I päevarühm sai Viljandi tänavakunsti galerii seintele grafitit teha ja samuti mängiti järve ääres koos võrkpalli. Varem on tihti käidud rühmadega ka suurematel väljasõitudel. 

,,Harva tuleb tööellu astudes ette võimalus, et saad töötada koos sõpradega või isegi enda vanuserühmaga. Paljudes kohtades on Sul ees inimesed kellega tuleb koos töötama hakata olenemata asjaoludest. Malev on paarinädalane töölaager. Nõnda nagu nimetus ütleb ei ole tegu ainult töötamise ega ka laagriga, kuna malev on mõlemat.’’ Saara Silvia Soasepp, Viljandi linna töömaleva rühmajuht

Lisaks hakkab sellest aastast tegutsema ka maleva aktiiv ehk grupp noori, kes aitavad malevat korraldada täpselt nii, nagu teistele noortele meeldida võiks. See tähendab, et malev on garanteeritult tore kogemus. 

Malevatööle võiks otsa vaadata kui heale võimalusele, mida saab kogeda ainult praegu noorena. Suure tõenäosusega peavad tulevikus enamus meist üheksast viieni tööl käima, seega miks ka mitte end seekord veel malevasse registreerida! 

Aega on vaid umbes nädal! 

Loe lähemalt:

https://viljandinoorteinfo.ee/malev

https://www.viljandivald.ee/opilasmalev

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga