Miks koolimaja tuled öösel põlevad?

Jan Randar Raidma, IISO

Hommikul vara või öösel hilja koolimajast mööda sõites võib paljudele silma jääda tuled, mis Nova ja Honesta õppehoones põlevad. 

Viljandi Gümnaasiumi direktor Juhan-Mart Salumäe ütles, et tulede öine põlemine on osaliselt seotud turvalisusega, kuid antud juhul on ilmselt kõige rohkem silma jäänud Honesta õppehoone II korruse koridori valgustus. 

“Õppehoone II korruse koridoride valgustus peaks töötama liikumise peale ehk tulede süttimine on seotud sellega, kas keegi on kindla aja jooksul sellel alal liikunud või mitte. Nõnda see Honesta õppehoone I korrusel töötabki. Paraku on II korrusel tehniline rike, mida tehnohoolduse eest vastutav firma pole suutnud ära parandada,” lausus Salumäe. Ta lisas veel, et tulede käsitsi lülitus on mõneti komplitseeritud, sest pole ühte lihtsalt lülitit, mis ainult konkreetseid lampe juhiks. “Kuna koolipäeva raames on valgustust siiski vaja olnud, on hetkel valgustus põlema jäänud,” ütles direktor.

Nova õppehoones võib aga teatud juhtudel juhtuda, et mõni valgustus jääb põlema, kuid tänu tähelepanekutele on taolised häired ära lahendatud. Nova maja poolel võivad valgustid põlema jääda kas inimliku eksituse või lühiajalise tõrke puhul.

Rikkest tulenev lampide põlema jäämine mõjutab kommunaalkulude suurust ja seetõttu pole direktor ega RKAS (Riigi Kinnisvara Aktsiaselts) olukorra suhtes õnnelikud. Küll aga ei vähenda see otseselt õppetööga seotud eelarvet. Halduskuludeks on ette nähtud ministeeriumi poolt eraldi sihtraha. Seega otsest õppetööd selline rike ei häiri, kuid lõpuks tuleb ka see raha ministeeriumilt.  

“Loodame rikke lähinädalatel likvideerida,” nentis koolijuht.

Viljandi Gümnaasiumi hoone omanikuks on Riigi Kinnisvara Aktsiaselts ning Viljandi Gümnaasium on ruumide rentnik. Koolihoone heakorra eest vastutabki RKAS ning Viljandi Gümnaasium kasutab neid ruume vastavalt kokkulepitud põhimõtetele. RKAS tellib hoone remonttööd ja heakorratööd teenusepakkujatelt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga