Sõbrapäev pakkus värve ja üllatusi

Anete-Marleen Siimon, II LR

Sõbrapäev on kahtlemata üks aasta kõige armsamaid päevi. Kui mujal maailmas tähistatakse sellel päeval pigem romantilist armastust, siis meie Viljandi Gümnaasiumis kasutame seda kui võimalust tähistada armastust oma sõprade vastu. Nii 14. veebruaril sündiski.

Hommikul kooli sisenedes oli igal inimesel võimalus välisukselt võtta endale paberist südamepoolik, et päeva jooksul leida koolipere hulgast teine sama numbriga inimene. Mõned inimesed leidsid uue sõbra juba enne tunde, mõned otsisid veel pärast koolipäevagi. Garderoobist edasi astudes jäi kohe silma teemakohastes värvides kaunistatud fotosein, kus terve päeva jooksul sai ennast ja oma sõpru jäädvustada. Vahetunnis kõlas koridorides ka mõnus muusika, meeleolu lisasid roosasse, punasesse ja valgesse riietatud inimesed ning selgelt joonistusid välja sarnast stiili riietusega sõbrad. Traditsioonile kohaselt sai ka sel aastal saata sõbrapäevakirju, mis päev hiljem kõigile kohale toimetati. Viimaks kuulutati välja ka kõige sõbralikumad õpperühmad – selle tiitli pälvisid tänavu I VÕ, II LR ja III SO -, kõige sõbralikumaks meesõpetajaks sai Vahur Pohlasalu ja naisõpetajaks Margit Nuija. 

Päev oli meeleolukas ning vahelduseks tavalistele unistele esmaspäevadele lisas see kooliellu toredat särtsu juurde. Panen siiski südamele, et oma sõpru võiks meeles pidada kogu aasta, mitte ainult sõbrapäeval.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga