Stiilinädal pakkus elevust ja ümberkehastumisrõõmu

Triinu Kree, I HK

Detsembrikuu teisel nädalal toimusid talvehõngulised stiilipäevad, mis andsid hea võimaluse otsida kapipõhjast välja nii jõulukampsuneid, filmikostüüme kui ka suusaprille. InterNosi suure jõuluküsitluse alakategoorias uurisin õpilastelt, milline teemapäev neile kõige rohkem meeldis ja mida järgmiseks aastaks teistmoodi soovitakse. 

Viljandi Gümnaasiumi tänavusi jõulusündmusi pingeritta seades jäi stiilinädal 120 ankeedile vastaja seas jõuluhommikute esinemiste järel 30,8%-ga tublile teisele kohale.Teenuse Vormid vastuste diagramm. Küsimuse pealkiri: Milline tänavustest jõulutegevustest/-üritustest oli sinu jaoks kõige toredam?. Vastuste arv: 120 vastust.

Tugev enamus, 42,5%  pidas stiilipäevadest parimaks voodist otse kooli esmaspäeva, mil sai end mugavalt tunda sussides, pidžaamades ja soojades pleedides. Teine koht diagrammil jagunes võrdselt talispordi harrastajate ning suusabaasi tantsupeoliste teisipäeva ning puuduva lemmiku vahel – kumbki 17,5%.  Järgnesid filmitegelaste reede, koledate ja kaunite jõulukampsunite kolmapäev ning viimasena jõuluvärviline neljapäev.

Teenuse Vormid vastuste diagramm. Küsimuse pealkiri: Milline stiilinädala teemapäev sulle kõige rohkem meeldis?. Vastuste arv: 120 vastust.

Viimasena oli vastajatel võimalus jagada ettepanekuid ja soove järgmiseks aastaks. 

Pigem negatiivsete arvamuste seas mainiti, et tänavu olid teemad ebaoriginaalsed ning kampsunite ja jõuluvärvide päevad jäid lahjaks. Samuti mainiti korduvalt, et stiilinädalast oleks võinud varem ette teada ning kirjeldused plakatitel võinuks olla täpsemad. Tuliselt toetati nii tuduesmaspäeva kui ka filmitegelaste teemaga jätkamist, kuid edaspidiseks soovitati viimase puhul ette anda kindel valik, et oleks lihtsam otsustada ja filme rühmade vahel jaotada. 

Ettepanekute põhijoonena jäi domineerima soov lisategevusteks – et ei käidaks kostüümides niisama ringi, vaid korraldataks ka lõbusaid teemakohaseid mänge ja võistlusi. Kõlas ka soovahetuspäev, kus poisid tulevad kooli tüdrukute riietuses ning vastupidi. Üks põnevamatest ettepanekutest oli, et voodist otse kooli esmaspäeva võiks pikendada kogu nädala peale. Sellest inspireerituna tuli pähe mõte, et ehk võiks olla kogu detsembrikuu jooksul iga nädal erinev stiiliteema. Muuhulgas sooviti, et õpetajad aktiivsemalt osa võtaks, sest siis on ka üldine meeleolu vabam ning jõululikum; samuti taheti rohkem pildistamist ja ühistegevusi.

Kokkuvõttes jäi koolipere stiilinädalaga päris rahule ja tänu ühistele ettepanekutele tõotab järgmine aasta tulla veelgi parem!