TELELUGU: Õpetajate teatrifestivalil noppis parima trupi auhinna Viljandi Gümnaasium

Jan Randar Raidma, III SO

Sakala Keskuses toimus juba 23. korda üleriigiline õpetajate teatrifestival ,,Sillad’’, mille teemaks oli ,,Elamise elamusi’’. Kahe päeva jooksul astus lavale 10 truppi ligi 80 inimesega. Näha sai komöödiaid, jante ja komejante, lastelavastusi, elamusolemuslugu ja muusikalis-tantsulist tragikomöödiat.

Esimesel päeval tulid lavale Jakobsoni Kool – ,,Unes ja ilmsi’’, Jõgeva Lasteaed Rohutirts – ,,Kuidas supikulp lasteaias käis’’, Viljandi Gümnaasium I – EEVG.03.110 ,,Argifilosoofia algajatele (8 EAP)”, Kroonuaia Priitahtlik Näitemänguselts – ,,Salapärane loom Hipopotamus’’, Kesklinna Kool – ,,Aken’’ ja Vigala Õpetajate Showtrupp – ,,Elamusretk Eesti metsas’’.

Teisel päeval astusid üles Tallinna Lasteaed Pallipõnn – ,,Rahapuu’’, Viljandi Gümnaasium II – ,,Ettekanne’’, Abja Gümnaasiumi projektteater – ,,Kirjad elust’’ ning viimasena Rakvere Jandipunt – ,,Elu pärast…’’.

,,Õpetajatele sobib näitlemine väga hästi. Vahet ei ole, kas on matemaatika- või keeleõpetaja või direktor, ümber kehastuda suudavad kõik suurepäraselt,” märkis Viljandi Gümnaasiumi huvitegevuse koordinaator ja õpetajate teatrifestivali peakorraldaja Ave Alvre Sakalale. ,,Kuna väga suur osa publikust on kolleegid, on see ühtlasi võimalus kohtuda, laval toimuvale kaasa elada ja oma teemadest rääkida,” lisas ta.

Festival lõppes preemiate jagamisega, kus parimaks trupiks sai Viljandi Gümnaasiumi I trupp etendusega ,,Argifilosoofia algajatele (8 EAP)’’, mida lavastasid Silvia Soro ning Ave Alvre. Teise parima trupi tiitli sai Viljandi Kesklinna Kool muusikalis-tantsulise tragikomöödiaga ,,Aken’’, mida lavastas Kaja Orobko.

Žüriis oli teatrikriitik Enn Siimer, Ugala teatri dramaturg Tõnis Parksepp ning Sakala Keskuse direktor ja Seasaare teatri näitleja Jaanus Kukk.

Vaata “Reporteri” videolugu siit:

https://reporter.kanal2.ee/7891084/vinged-eeskujud-viljandis-peeti-uleriigilist-opetajate-teatrifestivali-sillad

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga