GALERII: Sukeldus kahte paralleelmaailma – pilk rebase ja keisri silmist | Rebastepäev 2023

Kirke Tiits, I HK

Kevin Jürgen, III MF

Rebastepäeva tervitus InterNosilt Viljandi Gümnaasiumi rebastele ja keisritele!

Suure elevusega on õpetajad ja õpilased nihelenud oma toolides, sest taas oli saabumas rebastepäev. Päev, mil esimese aasta õpilased ehk rebased saavad täisväärtuslikeks Viljandi Gümnaasiumi õpilasteks.

Juba kell 7.45 oli terve garderoob pakitud punase-oranži-kollasekirjute rebastega, kes sosistasid ja itsitasid, oodates oma keisreid ning nende käske. Päev oli sisustatud tantsu, laulu ja tembutamisega. Kolmel vahetunnil toimusid rebaste valmistatud etteasted, mida oli vaatama oodatud terve kool.

Nägemaks, mida kogesid tänavuse aasta rebased ja keisrid, küsitles InterNos humanitaar- ja kunstisuuna rebast Kirke Tiitsu ning matemaatika-füüsika suuna keisrit Kevin Jürgenit.

SON05365

Image 1 of 114

Fotod: Silver Erm, Kirke Tiits

Millised tunded olid teil enne rebastepäeva?

Rebane Kirke: Ma ütleks, et olin üsnagi elevil. Olles kuulnud kõike, mis rebastepäeval tehtud on, minu uudishimu aina suurenes, kuni viimaks see reedene päev kätte jõudis. Ometi põhjusega: rebastepäev on päev, mil saan lõpuks päriselt Viljandi Gümnaasiumi õpilaseks.

Keiser Kevin: Olen põnevil ja tahan väga teada, kuidas päev sujub. Saan rebastega kohtuda ja näha, kuidas ristimispäeval keisritele muljeid avaldatakse. Minul endal on juba plaanid valmis, mida oma rebasega peale hakata: miks mitte teha tagasi peaaegu kõike, mida meile tehti, kuid uue ja veelgi parema noodiga.

Millised tunded olid teil rebastepäeva tipphetkes?

Rebane Kirke: Tundsin, et olen energiat täis ja absoluutselt vapustuses. Kõigil paistis tore olevat. Rebased siblisid ringi oma näomaalingutes ja kostüümides ning keisrid said hea kõhutäie naerda.

Keiser Kevin: Tundsin end suurepäraselt – kõik oli sel momendil hoos ning tuju ka väga hea. Keisrid tundusid rahulolevad ning rebased energiat ja lusti täis.

Millised tunded olid teil rebastepäeva lõpuks?

Rebane Kirke: Mina jäin väga rahule. Muidugi oleks mõni asi võinud sujuda paremini, kuid nauditav oli see rebastepäev siiski. 

Keiser Kevin: Mul olid suurepärased tunded, sest sain kõik vajaliku tehtud: andsin rebasele ülesanded, vaatasin, kuidas hommikuvõimlemine ja vande andmine läheb, ning tundsin ennast nagu tõeline keiser.

Kas kooli poolt seatud reeglid olid piisavalt paikapanevad või hoopiski liiga ranged?

Rebane Kirke: Need olid ausalt öeldes mõõdukalt ranged. Ma ei näinud, et keegi oleks haiget saanud ega midagi halba sisse söönud või tarvitanud. Mõni lõbus tegevus jäi küll ära, aga neid saan korda viia siis, kui ma ise keiser olen. 

Keiser Kevin: Reeglid olid mõõdukad, kuid samas ka natukene liiga ranged, sest arvatavasti enamik keisritest tahtsid toiduga midagi rebastele teha, kuid seekord pidi selle traditsiooni ära jätma. Siiski sujus päev hästi ning saime ikka kuidagi oma rebast kirevamaks muuta.

KÜSIMUSED KEISRILE

Kas Sa jäid rahule tänavuse aasta rebastepäevaga? Mis olid Sinu ootused?

Keiser Kevin: Minu ootused olid tavalised: mitte liiga suured ega väiksed. Kuna kogemused üle-eelmisest aastast on olemas, siis teadsin umbes, kuidas võiks päev välja näha ja mida võiksid kõik rebased teha. Õnneks jätkus tegevusi, mistõttu ei saanud kellelgi väga igav olla. Jäin rahule, sest saime oma rebastega hästi läbi ja päevast jäi hea mälestus.

Mis on Sinu kõige eredamad mälestused rebaseks olemisest? Kas kasutasid samu nõkse oma rebastel?

Keiser Kevin: Kõige eredamad mälestused on vast ikka vande andmine, võimlemine ning kästud jõuharjutuste tegemine, sest sai alluda oma keisrile. Teadsin, et võin varsti kõike ka oma alluval katsetada. Paar ideed võtsin samuti sellel aastal rebastepäevaks kaasa, kuid lisaks leiutasin ise mõned nipid juurde.

Kas Sul on soovitusi järgnevateks aastateks, et rebastepäev oleks veelgi lõbusam?

Keiser Kevin: Rebastepäev on hea ja tore viis, kuidas kõik saaksid tunda ennast gümnaasiumiõpilasena ning kogeda, kuidas elu käib. Seetõttu võtke asja positiivselt ja naljakalt. Rebased saavad samuti ükskord keisriteks ja keisrid peavad oma rebastest mälestusi meeles, seega hoidkem üksteist ja nautigem seda lahedat päeva, kui toimub ristimine ja lõbutsemine.

KÜSIMUSED REBASELE

Millised olid Sinu ootused rebastepäevaks? Kas need ootused langesid kokku reaalsusega?

Rebane Kirke: Olid üpris neutraalsed ootused. Teadsin, et kooli poolt seatud reeglid olid veidi karmid, kuid see ei peatanud mind lõbutsemast. Ootused langesid reaalsusega kenasti kokku. Ma ei näinud, et keegi oleks end ebamugavalt tundnud.

Kas Sa jäid keisriga rahule? Millised olid kõrvalt vaadates teised keisrid?

Rebane Kirke: Ma jäin vägagi rahule. Minu 2 keisrit olid mõistlikud ja hoolivad, samas siiski ‘kiusati’ meid korralikult. Teised keisrid tundusid samuti toredad ning neil olid ka väga head ideed, kuidas oma rebastele üllatusi valmistada.

Kas üritused, mis teile ette valmistati, olid huvitavad? Mis oli Sinu lemmik?

Rebane Kirke: Need olid huvitavad küll, aga mulle oleks meeldinud, kui oleks mõni tegevus rohkem. Minu lemmik oli minu suuna etendus.

Lõppude lõpuks sujus 2023. aasta rebastepäev väga kenasti. Rebased olid õnnelikud ja keisrid rahul. Nüüd peab vaid lootma, et uustulnukatest rebased hoiavad oma vannet meeles ega riku reegleid. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga