TIPP 10 ⟩ InterNosi loetuimad lood 2023. aastal

Kogusime sellel aastal kokku 10 lugu, mis meie lugejatele 2023. aastal enim kõneainet pakkus.

10. Miks peab kasutama koolikaarti?

Koolikaart ehk õpilaspilet on üldhariduskooli õpilase õppimist tõendav dokument, millel on oluline roll õpilase igapäevaelus. 

9. Ameerika Psühhopaat: Materialismi ja meelepettuse lõksus

Bret Easton Ellise suursuguse bestselleri “Ameerika psühhopaat” ilmumine põhjustas 2000. aastatel palju kõneainet ja teeb seda tänaseni. Film kajastab sarimõrvar Patrick Batemani lugu, kes naudib Manhattanil oma head mainet. Bateman on noor, sportlik, kena, edukas ja stereotüüpne 1980. aastate pintsaklipslane, keda võib näha ajakirjades, Calvin Kleini või Hugo Bossi reklaamides ja Wall Streetil. 

8. Õpetajate päev 2023

Foto: Silver Erm

Nagu igal aastal, nii ka tänavu tähistasime 5. oktoobril Viljandi Gümnaasiumis õpetajate päeva. Päev pakkus nii õpilastele, õpetajatele kui ka abiturientidele palju rõõmu ja elevust. Sai korralikult nalja ja kõik nautisid lühendatud koolipäeva.

7. Miks koolimaja tuled öösel põlevad?

Foto: Jan Randar Raidma

Hommikul vara või öösel hilja koolimajast mööda sõites võib paljudele silma jääda tuled, mis Nova ja Honesta õppehoones põlevad.

6. Eurovisioon – Kuidas jäi rahule Viljandi Gümnaasium?

Iga aasta maikuus tuleb mühinal jälle eurovisioon, millest see aasta võttis osa 37 riiki ning toimus Inglismaal Liverpoolis. Igal aastal käib eurovisiooniga kaasas suur arutelu, peamine küsimus on ikka – kes võidab? Kõigil on oma arvamus ja võimalus enda lemmikute poolt hääletada, aga tähtis osakaal on ka žürii häältel, mis on tänu selle aasta võistlusele tulnud raske kriitika alla.

5. TELELUGU: Õpetajate teatrifestivalil noppis parima trupi auhinna Viljandi Gümnaasium

Sakala Keskuses toimus juba 23. korda üleriigiline õpetajate teatrifestival ,,Sillad’’, mille teemaks oli ,,Elamise elamusi’’. Kahe päeva jooksul astus lavale 10 truppi ligi 80 inimesega. Näha sai komöödiaid, jante ja komejante, lastelavastusi, elamusolemuslugu ja muusikalis-tantsulist tragikomöödiat. Vaata “Reporteri” videolugu lingilt.

4. Viljandi Gümnaasiumi baarilett

Foto on illustratiivne

Sel poolaastal koolis ringiliikudes võib märgata aatriumis uut ning üpriski massiivset võõrkeha, mida koolipere seas kutsutakse hellitavalt ,,baariletiks”. Tegelikult on see aga vägagi vajaduspõhine ning oluline lisa koolimajas, seetõttu otsustasin küsida direktorilt küsimusi, mis võivad olla tekkinud nii mõnelgi koolipere liikmel.

3. Moodne kool, kus ei helise koolikell – Viljandi Gümnaasium ukrainlaste silme läbi

Vasakul Diana Lisna, keskel Yurii Honcariuk, paremal Anastasiia Korniichuk.
Foto: Jan Randar Raidma

24. veebruaril 2022 ründas Venemaa Ukrainat. Sõja alguses tungis Venemaa kallale ainult sõjaliselt tähtsatele paikadele, kuid juba mõni aeg hiljem hakati halastamatult rakette tulistama ka elurajoonide, koolide ja kaupluste pihta, mis sundisid sõjapiirkonnas elavad ukrainlased ümber asuma teistesse riikidesse. Põgenikest on suur osa kooliealised õpilased, kellel on olnud ainult mõned kuud, et täiesti võõras koolisüsteemis kohaneda. Kuidas on relvakonflikti piirkonnast saabunud Ukraina õpilased Viljandi Gümnaasiumis kohanenud ja kui toetav tegelikult siinne haridussüsteem neile on?

2. Noor sõnaseadja Kertu Kändla: Vabadus ja aeg on loomisel olulised märksõnad

Kodanikuhariduse programm Minu Riik koostöös Tartu Oskar Lutsu nimelise linnaraamatukoguga kuulutas selle aasta kodanikupäeva tähistamiseks välja XXI esseekonkursi üldhariduskoolide 9.-12. klassi õpilastele. Konkursi teema oli “Minu raamatukogu – linnas, taskus, südames…!” Esikoha tõi meie kooli I humanitaar-kunstisuuna õpilane, viljaka loominguga noor luuletaja ja kirjutaja Kertu Kändla.

1. GALERII: Sukeldus kahte paralleelmaailma – pilk rebase ja keisri silmist | Rebastepäev 2023

Foto: Silver Erm

Suure elevusega on õpetajad ja õpilased nihelenud oma toolides, sest taas oli saabumas rebastepäev. Päev, mil esimese aasta õpilased ehk rebased saavad täisväärtuslikeks Viljandi Gümnaasiumi õpilasteks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga